Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. Irány a játék!
Vissza   Farmerama > Farmerama - A játékosok területe > Törzsasztal
Súgó Taglista Keresés Mai hozzászólások Fórumokat olvasottnak jelöli

Válaszol

Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 25.10.2010, 15:35   #1
narancsvirágó
A fórum veteránja

Összes hozzászólás: 965
Alapbeállítás Tere-fere és a régi barátok!

Nagyon hiányoznak a régi barátaim!Szeretnék velük újra fecserészni,és új barátokkal találkozni!Nagyon örülnék neki,ha ez a topik nem kerülne törlésre!Várom a kedves szomszédokat a határon túlról,várom a kedvenc druszámat,és a többi szomszédot illetve szomszédasszonyt!A mottóm:
" Az élet szép,te néked magyarázzam? "
narancsvirágó nem elérhetõ   Válaszol idézettel
Régi 01.04.2013, 13:13   #2
Ibolyaka
A fórum hercege

Ibolyaka logója

Összes hozzászólás: 787
Rotes Gesicht Szép jó napot mindenkinek!

Ez volt a húsvéti tálam

https://lh6.googleusercontent.com/-M...%25A9p0005.jpg
köszönöm a segítséget

Last edited by Ibolyaka : 01.04.2013 at 17:33. Reason: képet linkre
Ibolyaka nem elérhetõ   Válaszol idézettel
Régi 01.04.2013, 15:06   #3
narancsvirágó
A fórum veteránja

Alapbeállítás

Idézet:
Ibolyaka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez volt a húsvéti tálam
Nagyon guszta!

Last edited by -East17- : 01.04.2013 at 15:11. Reason: képméret
Régi 01.04.2013, 17:42   #4
Ibolyaka
A fórum hercege

Ibolyaka logója

Alapbeállítás Szép jó estét mindenkinnek!

Na képzeljétek leadtam az utolsó virágokat és kész vagyok az eventtel.
Elmentek a gyermekeim,s most már ismét itt vagyunk csendesen a papával.Aztán holnaptól ismét munka.Jó volt ez a három nap,bár itthon is sokat tettem vettem,de azért ez mégiscsak más.Na megyek eltakarítom a "romokat" ne maradjon itt nekem holnapra.
Régi 01.04.2013, 19:36   #5
titike59
Fórumfelvigyázó

titike59 logója

Összes hozzászólás: 1,367
Send a message via MSN to titike59
Alapbeállítás

Ibolyám irígylem a türelmedet hogy még felis díszíted a tálat én is csináltam franciasalátát, meg természetesen sonka-tojás, de most nem volt türelmem feldíszíteni a lakást, bizonyosan ez a tél miatt volt semmi tavaszi hangulatom nincs még.

Szavazás: /szédült szántó/ http://farmerama.bigpoint.com/?actio...n&uid=12624803
titike59 nem elérhetõ   Válaszol idézettel
Régi 01.04.2013, 20:03   #6
mamszi70
Fórumfelvigyázó

mamszi70 logója

Összes hozzászólás: 1,452
Alapbeállítás

Ibolya nagyon ügyes vagy, az egyik évben Elzemari tett fel hasonlót csak kis csibékkel. Az is nagyon jópofa volt, de én is úgy voltam, hogy hiányzott a tavaszi hangulat és lazára vettem a készülődést. Mivel nemrég ment el az utólsó vendégem a romokat már eltakarítottam, még termelgetek, talán sikerül befejezni holnap a feladatot, ma nem sokat tudtam jönni.

Végre néha kibújt a napocska is ,a virágaim szinte nyújtózkodtak a kertben, úgy hiányzik már nekik a napocska melengetése..
Régi 02.04.2013, 14:07   #7
narancsvirágó
A fórum veteránja

Alapbeállítás

Nagyon köszönöm mindenkinek a Húsvéti jó kívánságokat,és viszont kívánom én is!
Ibo te tényleg ügyi vagy,hogy kész vagy az eventtel,meg persze Mamszi is nagyon ügyi.Sajna nekem nincs hozzávalóm,hogy befejezzem.1-2 mindig elmarad.Remélem az utolsó részt a bodegánál a 12 órás munkásost holnapra be tudom fejezni.Hát nem tudom hogy lesz,de az állatot meg a tojást bedobáltam,a virágból van vissza 15 ezer.De most nem fogom rá sajnálni a répás csatnit.
cukorfám meg van és a szupertrágya is.Ez még jó lenne.
Olyan hűvös van nálunk,és nem csodálkozom,ha a hó is esni fog.Most éppen az idő olyan fele más.
Nos minden sütim elfogyott A méteres nagyon ízlett még a fiamnak is.Bár jó vastagon raktam rá a csokit.
Régi 02.04.2013, 16:59   #8
mamszi70
Fórumfelvigyázó

mamszi70 logója

Összes hozzászólás: 1,452
Alapbeállítás

Az event befejezve, az olvasni való utánpótlást ma meghoztam a könyvtárból.Viszont a könyvtár aulájában egy nagyon érdekes fotó kiállítás van a régi krakkói vásárcsarnok feltárásáról. Ha voltatok már Krakkóban akkor a posztóház előtt és alatti feltárásról van szó. A 11. századból sírokat tártak fel, míg a középkorból az úgynevezett Gazdag Vásárteret tárták fel, ahol a középkorban luxus cikkeket árusítottak. Nagyon érdekes volt, mivel ennek a vásártérnek a teteje a mostani Posztóház alatt és előtt helyezkedik el. Kőből építették és apró elárusító fülkékre osztották, amiben az üzletek voltak. Kövezett járda,, nagy fákból, vályúszerűen kialakított vízvezeték volt benne. Kis fülkéket alakítottak ki az áruk tárolására és feltártak olyan kétkerekű kordét amivel az árukat szállították. Hogy mindent betudjanak mutatni meghagyták a földrétegeket egy helyen, így érzékeltették az egyes időszakok lerakodásait és üveg járdák vannak így az alul elhelyezkdő leletek is láthatóvá válnak. Izgalmasak és szépek a fotók főleg úgy, hogy egyszer jártam Krakkóban és jó volt ismét felidézni az emlékeket.

Virágom régebben nálunk sem lehetett eleget készíteni a méteresből, de már nagyon régen csináltam. Már olyan sokat gondolkodtam kellene vezetni egy füzetet, ahová a kedvenc és jól sikerült sütiket írnám be, mert akoor egyszerűbb lenne a választás, hogy mit is süssek.
Régi 02.04.2013, 19:47   #9
falazás
A fórum veteránja

Összes hozzászólás: 961
Alapbeállítás

Mamszikám!Süti-füzet!Hajrá!!!Nekem is vannak ilyen sütijeim,amiket finomra tudok csinálni,és még guszták is.Nahát már tudok jó magas tortát is sütni,csak a díszitéssel állok hadilábon.Mire kész lesz,valahogy nagyon randa lesz,de finom.Általában 4 tojásos vizes piskótát csinálok,az nem macerás,és a sütőpor segítségével nagyon jó lesz.A fenébe arra jöttem rá,hogy ha a feladatot végig a répás csatnival csinálom kész is lett volna!Mindig a végén találom ki a megoldást,vagy inkább jövök rá.Most 9 kor lesz még egy aratásom,és holnap kettő még belefér,akkor lesz meg az utolsó feladatnak a db száma.Hallottátok,vagy olvastátok,hogy van egy doki,egy biológus,aki felfedezte az érelmeszesedés ellenszerét.Akinek a kezébe jutott,persze doki és szükségük volt rá be is oltották magukat,de gyártani nem engedik.Ha tudtok valakit,akinek kell az illető tel száma megtudom adni,tubiban,vagy email címen.100% ra megszünteti az érelmeszesedést.Kedves módijaim kérlek ne töröld ezt ki.Hátha tudunk valakin segíteni.Amugy a facebookon van egy nagyon jó cikk.meg lehet keresni.
Lenne egy kérdésem,de ha valahol felteszem,mindig elfelejtem,hol kérdeztem?Tehát.Minden farmon volt az utóbbi időben karácsonyfa?Nekem két alacsonyabb szintű farmomon meg van,de itt meg a narancson egyszerűen nem találom.Megnéznétek kedves módik,hogy képzelődtem,és volt vagy azért tűnt el,mert kitöröltem őket véletlenül!

Last edited by falazás : 02.04.2013 at 19:58. Reason: kiegészítés
falazás nem elérhetõ   Válaszol idézettel
Régi 03.04.2013, 05:46   #10
Ibolyaka
A fórum hercege

Ibolyaka logója

Rotes Gesicht Szép jó reggelt mindenkinek!

Na megvolt az ünnep utáni első munkanap.Már alig várom a pénteket.Az a baj ezekkel az ünnepekkel,hogy a háziasszonynak nem pihenést hoz,hanem még több munkát.Na persze nem igazán panaszként mondom,mert bizony egy egy jól sikerült fogás után jólesik bezsebelni az elismeréseket.
Lányok mindenkinek nagy gratula az elért event sikerekért.Akinek nem sikerült befejezni ne bánkódjon.A lényeg szerintem a cukorfa.Nekem is több farmom van és azt sikerült mindegyiken megkapni.
Mamszika jó ötlet a süti és kipróbált recept füzet,mert könnyen talál benne az ember alkalomhoz és persze időhöz illőt.
kedves falazás/bocsánat,de a nevekkel igen hadilábon állok/ Bizony jó is az a vizes piskóta alap,ahány kiegészítővel készíti az ember annyi féle sütemény lesz belőle és így aztán nem egyhangú a dolog.Én szoktam csokis pudingból öntetet készíteni mellé,na ebből még sose volt annyi,hogy elég legyen.
Titike örülök,hogy a férjednek sikerült itthon tölteni az ünnepeket.A húsvéti tálat muszáj minden évben szépen megcsinálnom,mert a gyermekeim elvárják,az unokám pedig nagyon örül neki.Így aztán amíg bírom addig csinálgatom is.Az idén is volt csirkés tál is,de most az ujdonság a nyuszis volt.
Na nem untatlak benneteket tovább,szólít a konyhaszolgálat,mert 10 re kész kell lennemaz ebéddel,mivel akkor indulnom kell a dolgozóba.Ma bakonyi pulykaszeletet készítek nokedlival.
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
hozzászólást nem javíthatsz

A vB code bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Fórum ugrás

A pontos idő 19:33 , a GMT +1 időzóna szerint.